Podpořte prosím sbírku Lékařů bez hranic

Publikováno 5. 10. 2014 | 17:22 | Tomáš Hajduk

VIDEO: Foo Fighters součástí i dalších klipů k Sonic Highways

AKTUALIZOVÁNO Americká premiéra dokumentu Sonic Highways je za dveřmi, a tak se množí i upoutávky, které mají diváky navnadit na její sledování. Hned dva čerstvé spoty opět zachycují kapelu při debatě, dojde ale i na vtípky v nahrávacím studiu.

Už 17. října večer se na televizních obrazovkách v Americe poprvé objeví Dave Grohl, aby spolu s celou svojí družinou poodhalil hudební historii prvního z celkem osmi měst a připojil k tomu i střípek z nové řadovky Foo Fighters. Další klip, který kapela uvolnila na svůj kanál na YouTube a jež naleznete v playlistu v horní části článku, zobrazuje diskuzi Foo’s o až neuvěřitelné provázanosti někdejší undergroundové scény, díky které její hudebníci získali nejen neocenitelné zkušenosti, ale i spoustu užitečných kontaktů.

Druhý spot, jenž se pro změnu objevil na kanálu televizní stanice HBO, zase nahlíží na momentku zaznamenanou přímo v jednom z nahrávacích studií, které skupina navštívila při svých toulkách. Dave, jenž pomocí tlampače doslova štěká své postřehy na Ramiho Jaffeeho, jakoby byl dalším ujištěním, že nudit se během tohoto pořadu rozhodně nebudeme. 

Sonic Highways míří i do Británie či Kanady

Kromě již zmíněné poloviny října, kdy se dokumentární série představí ve Spojených státech, se na své hrdiny mohou těšit i fanoušci ve Velké Británii – tamější stanice BBC oznámila, že pořad od 26. října uvede na čtvrtém kanálu. Šanci nahlédnout “pod pokličku” americké hudby dále dostanou třeba diváci v Kanadě (HBO od 17. října) nebo na Novém Zélandu (Edge TV od 19. října).

Co se pak týče možností českých, respektive slovenských příznivců, nadále bohužel platí už párkrát avizovaná nejistota – dle poslední informace od místního zastoupení HBO nebylo v záležitosti případného (ne)nasazení série doposud dosaženo finálního verdiktu. Jakmile se tento stav jakýmkoliv způsobem změní, samozřejmě se od nás dočkáte všech podrobností.

AKTUALIZOVÁNO (8. 10. 2014 18:12): Jen o dva dny později Foo Fighters do světa vypustili další, již třetí teaser v pořadí. Hlavní slovo si tentokrát uzmul Chris Shiflett, který připomíná neoddiskutovatelný Daveův vliv na přípravy nového alba. Sám Grohl pak v závěru klipu, jenž opět naleznete v horním playlistu, ještě stihne naznačit, že kapela už teď ví, jakým stylem by měl vznikat titul následující 🙂

Foto: Repro Foo Fighters Czech & Slovak Fans/YouTube

Líbilo se? Nezapomeňte náš článek nasdílet! 😉


O autorovi

, zaměstnaný neumělec, už od útlého věku příznivec rockové muziky. Dlouho jsou jeho favority britští Queen, i díky kterým se později seznamuje s Foo Fighters – a postupně jim propadá. V diskuzích a na sociálních sítích jej naleznete pod přezdívkou letha.Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Nahoru ↑