Podpořte prosím sbírku Lékařů bez hranic

Novinky Joe Walsh během předávání The Founders Award v Seattlu

Publikováno 19. 12. 2016 | 13:48 | Tomáš Hajduk

0

VIDEO: Grohl a Hawkins zahráli na počest kariéry Joea Walshe

Členové Foo Fighters nemohli v polovině druhého prosincového týdne chybět v seattleském Museum of Pop Culture, kde se v rámci slavnostní akce dočkal významného uznání kytarista Joe Walsh.

Tvář rockových uskupení James Gang, Barnstorm, The Party Boys, Ringo Starr & His All-Starr Band a zejména Eagles byla tamější neziskovou organizací oceněna The Founders Award, jež je od roku 2007 pravidelně předávána ikonám hudební scény za jejich celoživotní dílo. Stačilo se rozhlédnout po přítomných hostech, případně poslechnout si několik jejich proslovů a nebylo o čem debatovat – i v rukách nejčerstvějšího držitele je cena na nejlepším možném místě.

Zatímco venku na obyvatele Seattlu padala bohatá sněhová nadílka, přímo v teple muzejního sálu sledovala probíhající ceremoniál obsáhlá sestava známých jmen. Kromě Davea Grohla s Taylorem Hawkinsem mezi nimi nechyběli ani zpěvák Paul Rodgers, kytarista Kenny Wayne Shepherd, producent Todd Rundgren či někdejší “brouk” a Walshův rodinný přítel Ringo Starr. Ten se postaral i o hudebníkovo uvedení: “Miluju ho, chlapa. Joe a já se známe dlouhou dobu.. Nejspíš déle, než si oba vůbec pamatujeme. Holt jsme užívali moc léků. Nyní, když ani jeden prášky zrovna nepotřebujeme, můžeme zavzpomínat na všechno,” prohlásil u řečnického pultíku, s odkazem na nepočítaně okamžiků při společném vystupování.

Joe Walsh s Taylorem Hawkinsem a Davem Grohlem během předávání The Founders Award

Ostatně, podobně jako v případě Starra mohli na takovéto projekty vzpomenout i ostatní hvězdy – Paul Rodgers na nedávné turné Walshe s jeho Bad Company, Grohl s Hawkinsem na dva roky staré souznění z příprav alba Sonic Highways, Shepherd zas na kooperaci při nahrávání sólové desky. K nim se ve formě videovzkazů navíc připojila i více než desítka dalších umělců, rovněž odhalující své bohaté zážitky (hovořili třeba Paul McCartney, Jimmy Page, Keith Richards, Ronnie Wood, Jeff Lynne či Slash). Sám Walsh ve své následné děkovné řeči neváhal připomenout důležitost organizací jako MoPOP a jejich vzdělávacích programů: “Někdy před deseti lety na veřejných školách zanikly hudební předměty a dnes se všichni hrozně diví, co se to s muzikou stalo, co vzniká za paskvily. Je důležité, aby mladí lidé měli prostor, kde jim umožní přijít, zahrát, realizovat se. Stejně jako v Museum of Pop Culture,” uvedl.

Nezůstalo však jen u slov a blahopřání, v průběhu akce se Walsh samozřejmě předvedl i v roli sobě nejbližší. Živá vystoupení konkrétně nabídla třeba Walk Away s Lost Woman (obě od James Gang), při nichž ústřední postavu večera doplnili Dave Grohl s Taylorem Hawkinsem, Life’s Been Good od Eagles se zas dočkala zpracování Toddem Rundgrenem. Své vokály neváhal zapojit ani Paul Rodgers, a to konkrétně při Life in the Fast Lane či Pretty Maids All in a Row (obě rovněž z dílny Eagles). Velké finále na úplný závěr programu obstarala skladba Funk #49 a zaplněné pódium všemi aktéry, avšak pochopitelně s Joem Walshem a jeho kytarou v čele – klip s touto povedenou tečkou si můžete pustit v úvodu článku.

Živá premiéra ‘Outside’ v losangeleském klubu Roxy (14. listopadu 2014)

 

Foto: Jim Bennett/News Channel Nebraska, Nicole Brodeur/The Seattle Times

Líbilo se? Nezapomeňte náš článek nasdílet! 😉


O autorovi

, zaměstnaný neumělec, už od útlého věku příznivec rockové muziky. Dlouho jsou jeho favority britští Queen, i díky kterým se později seznamuje s Foo Fighters – a postupně jim propadá. V diskuzích a na sociálních sítích jej naleznete pod přezdívkou letha.Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Nahoru ↑