Podpořte prosím sbírku Lékařů bez hranic

Publikováno 13. 5. 2016 | 23:20 | Tomáš Hajduk

VIDEO: Grohl součástí dokumentu o Austin City Limits

Hned dvě ukázky z nového dokumentu A Song for You, který v rámci své stopáže připomíná všechny důležité milníky čtyřicetileté historie slavného televizního pořadu z dílny stanice PBS, zachycují účinkujícího Davea Grohla.

V prvním z uveřejněných spotů se frontman Foo Fighters vrací myšlenkami do svých dětských let ve Virginii a odhaluje, jak moc velký vliv na něj série Austin City Limits tehdy měla. “Bylo to víc než jenom klasická hudební tečka, známá třeba z The Tonight Show. Šlo o komplexní představení, delší než šest minut a to se mi vážně hodně líbilo. Byla to jedna z těch věcí, která mne inspirovala a dodala mi chuť hrát s ostatními lidmi,” vzpomíná Dave.

V druhém klipu se pak na paškál dostávají také Grohlovy dojmy z osobního vystoupení v pořadu, jehož se v letech 2008 a 2015 dočkal s Foo Fighters: “Vlastně vůbec ten fakt, že chodíte po té scéně a že jste POZVANÍ, abyste zahráli.. Stojíte tam a na mysl vám přijde tak trochu stvrzení toho, že jste asi něco udělali správně.”

Kromě postřehů od Davea Grohla se snímek (režírovaný Keithem Maitlandem) zastavil na kus řeči u nepočítaně dalších interpretů – nechybí mezi nimi jména jako Florence and the Machine, Jenny Lewis, Bonnie Raitt, Alabama Shakes, Lucinda Williams, Beck či Willie Nelson.

Pokud vás napadá otázka, kde se na A Song for You budete moci v nejbližší době podívat,  prozatím bude zapotřebí špetka trpělivosti. Po premiéře v rámci letošního vydání festivalu South by Southwest v Austinu se snímek totiž i nadále objevuje výhradně v programech amerických filmových festivalů. Tvůrci však rozhodně nezahálejí a i nadále pracují na rozšíření distribuce – aktuálně třeba i prostřednictvím kampaně na crowdfundingovém serveru Kickstarter, kde se snaží od podporovatelů a příznivců získat celkovou částku 125 000 dolarů. Tu, v případě úspěchu sbírky, investují nejen do zajištění šíření filmu, ale třeba i do potřebných autorských práv k audiovizuálním záznamům.

 

Titulní foto: Repro Foo Fighters Czech & Slovak Fans

Líbilo se? Nezapomeňte náš článek nasdílet! 😉


O autorovi

, zaměstnaný neumělec, už od útlého věku příznivec rockové muziky. Dlouho jsou jeho favority britští Queen, i díky kterým se později seznamuje s Foo Fighters – a postupně jim propadá. V diskuzích a na sociálních sítích jej naleznete pod přezdívkou letha.Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Nahoru ↑