Podpořte prosím sbírku Lékařů bez hranic

Novinky Taylor Hawkins v klipu k Range Rover Bitch

Publikováno 23. 11. 2016 | 23:28 | Tomáš Hajduk

0

VIDEO: Hawkinsovo čerstvé album má první klip

Range Rover Bitch, úvodní píseň z celkem šest položek čítajícího sólového debutu Taylora Hawkinse, se dneškem představuje také ve formě povedeného retro videa.

“Véháesková” kvalita obrazu, k tomu takřka povinný rozjezd s detailem na klávesy a jako bychom se hned v samotném úvodu nového klipu šmahem vrátili do dob raných osmdesátek, kdy žebříčkům vévodili takoví bardi jako Billy Squier, Duran Duran nebo Survivor. Naladit diváka na vlnu éry před ještě neexistující MTV a zároveň tak trochu uctít tehdejší pestrou hudební tvorbu, byl ostatně i hudebníkův cílený záměr: “Řekl bych, že naše společná láska k pozdním sedmdesátkám, prvním záchvěvům 80. let a atmosféře televizních momentů od Dona Kirshnera nebo Midnight Special z videa opravdu vyzařuje,” prozradil Hawkins v komentáři pro server Rolling Stone.

Taylor Hawkins v klipu k Range Rover Bitch

Zatímco u Foo Fighters se Taylor od vokálů a bicích k dalším nástrojům nijak nežene, v případě svého sólového EP KOTA obstaral party téměř všech dalších přítomných nástrojů. Úctyhodný fakt naznačuje také vlastní, necelé tři minuty dlouhé video: Hawk se v jeho prostřizích objevuje bez jakékoliv asistence, přičemž kromě paliček od bubnů střídavě třímá kupříkladu i kovový zvonec nebo basovou a elektrickou kytaru. Zcela samostatnou kapitolou jsou pak stylové outfity, jenž jeho nadšené vyhrávání doprovázejí – džíny s pruhovaným tílkem nejprve doplní kožená bunda, načež krátce na to vše nečekaně okoření přiléhavý dámský topík (mimochodem nijak zvlášť vzdálený tomu, který v I Want to Break Free kdysi nosil Freddie Mercury).

Co se týče režijní stránky věci, jejím směrem už Hawkinsovy aktivity přeci jen zamířit nemusely. Vzhledem k tomu, že se mu dočkalo pomoci od Liama Lynche, díky britské verzi klipu k Times Like These už osvědčeného režiséra, nebyl k podobným krokům vlastně ani důvod. Stejně jako není třeba, aby snad Taylor Hawkins ještě někdy musel jakkoliv dokazovat své kvality.

 

Foto: Repro Foo Fighters Czech & Slovak Fans/YouTube

Líbilo se? Nezapomeňte náš článek nasdílet! ;)


O autorovi

, zaměstnaný neumělec, už od útlého věku příznivec rockové muziky. Dlouho jsou jeho favority britští Queen, i díky kterým se později seznamuje s Foo Fighters – a postupně jim propadá. V diskuzích a na sociálních sítích jej naleznete pod přezdívkou letha.Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Nahoru ↑