Podpořte prosím sbírku Lékařů bez hranic

Publikováno 4. 1. 2016 | 22:16 | Tomáš Hajduk

VIDEO: Projekt Rockin’ 1000 se vrátil se Saint Cecilia

Určitě si ještě spolehlivě vybavíte monstrózní virální video, kterým snaživí italští fanoušci zvali Foo Fighters do tamější Ceseny, aby si v oblasti mohli užít společný koncertní večer. Nyní se projekt Fabia Zaffagniniho, hlavního tvůrce myšlenky a zakladatele organizace Rockin’ 1000 vrací znovu a pomocí klipu k Saint Cecilia, písni z nedávno uveřejněného EP Foo Fighters, hodlá dokázat, že rocková muzika to v žádném případě “nemá za sebou”.

Zpočátku stačilo vlastně jen pár sdílení a nastartování doprovodné kampaně, aby se unikátní klip k Learn to Fly (k připomenutí pod tímto odstavcem), na jehož výsledné podobě se podílela tisícovka hudebníků a nepočítaně dobrovolníků k tomu, stal celosvětovým hitem, který do dnešního dne na serveru YouTube zaznamenal více než 28,4 miliónu zhlédnutí. I případná vidina takovýchto skvělých čísel by ale pro organizátory pozvánky vždy zůstala na vedlejší koleji – obzvláště poté, co sám Dave Grohl na klip zareagoval se slovy “jde o jeden z nejúžasnějších momentů mého života” a pořadatelé krátce na to potvrdili i tolik vytouženou show (proběhla 3. listopadu loňského roku).


Nynější výzva, kterou si dosud můžete přečíst i na webu organizace, má však poněkud širší záběr: “Přátelé, bratři a sestry.. někdo nedávno opět prohlásil, že rock je minulostí. Vlastně tuhle hovadinu slýcháme celé dekády.. a těžko s ní můžeme souhlasit. Je na čase ukázat, že se tyto hlasy mýlí a učiníme tak pěkně po našem!” hlásají na titulní stránce úvodní slova. Na ta pak již navazuje i konkrétní plán, jehož výstupem se nakonec stalo zpracování první skladby z alba Saint Cecilia EP. To Foo Fighters nabídli fanouškům zcela bezplatně koncem listopadu 2015.

Do “virtuální verze” Rockin’ 1000 se schopní vokalisté, kytaristé, bubeníci i klávesáci mohli přihlašovat přímo prostřednictvím formuláře na rockin1000.com. Po jeho vyplnění základními údaji a poskytnutí prezentace svých dovedností čekalo na každého zájemce posouzení ze strany pořadatelů a následný výběr pro účast na nahrávání konkrétních partů skladby.

Jak se výsledný mix Saint Cecilia (z materiálu jednotlivých muzikantů mimochodem “slepen” během pouhých deseti dnů) povedl, se můžete přesvědčit výše. Rock’n’rollová muzika a u konce s dechem? Ale no tak .. 🙂

Titulní foto: Rockin’ 1000

Líbilo se? Nezapomeňte náš článek nasdílet! 😉


O autorovi

, zaměstnaný neumělec, už od útlého věku příznivec rockové muziky. Dlouho jsou jeho favority britští Queen, i díky kterým se později seznamuje s Foo Fighters – a postupně jim propadá. V diskuzích a na sociálních sítích jej naleznete pod přezdívkou letha.Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Nahoru ↑