Podpořte prosím sbírku Lékařů bez hranic

Novinky "Sólový" Dave Grohl a jeho nová image

Publikováno 3. 3. 2016 | 22:44 | Tomáš Hajduk

0

VIDEO: Rozpad? Foo Fighters reagují na drby dokonalým klipem

Kapela dnes ve formě videa uveřejnila své jednoznačné stanovisko ke zprávám o “zaručeném rozkolu”, které v posledních dnech vesele šířil americký bulvár. A jak se dalo čekat, Dave a spol. se vskutku vyřádili.

Ačkoliv už veškeré indicie dopředu naznačovaly, že jsou informace o nejisté budoucnosti Foo Fighters liché, formací včera uveřejněný status některým fanouškům přesto trochu pocuchal nervy. Všechna nejistota se ale definitivně rozplynula s dnešním ránem, kdy jsme si na oficiálním YouTube kanálu kapely mohli poprvé pustit všeříkající klip.

V úvodu více než sedmiminutového videa nás Foo’s nejprve seznamují s titulky mystifikujících článků, jenž v posledních dnech a hodinách doslova zaplavily internet, aby nás hned vzápětí uvedli do rozhovoru mezi Butchem Vigem a Davem Grohlem. Oba pánové se nejprve rozplývají nad Daveovým vystoupením na letošních Oscarech, načež Vig přichází s nadšeným nápadem: “Na těch filmovejch cenách si fakt zaválel. Myslím si, že nadešel čas, aby ses vydal vlastní cestou, novým a čerstvým směrem.” A vzhledem k tomu, že frontman podle novinářů vlastně ani po ničem jiném netouží, hned v dalším záběru se nám (po řádném odkopnutí svých kolegů) představuje jako “mistr jednoho prstu” a hvězda na scéně elektronické hudby (s Pro Tools a bohatým katalogem samplů, pochopitelně). Nutno dodat, že jeho premiérová píseň Free to Be Me je opravdu jak z jiné galaxie 🙂

"Sólový" Dave Grohl a jeho nová image

Nezahálí však ani zbývající čtveřice hudebníků – konečně jim přeci nikdo nebrání v rozletu ani jim neshazuje ze stolu jejich skvělé nápady! Pro restart vlastně stačí jen jediné: najít nového a schopnějšího lídra. Co třeba Steve Perry? Chris Martin? Nebo Phil Collins? Nikoliv, poslední slovo má Nate Mendel: “Nechte to bejt, mám toho pravýho.” A skutečně – jakmile se ke znovuzrozeným Foo’s připojí Nick Lachey, jeden z vokalistů amerického boybandu 98 Degrees, celá formace jako kdyby okamžitě zamířila vstříc hudebnímu Olympu.

Kdo se stane po Daveovi novým frontmanem Foo's? Varianty jsou více než zajímavé :)

Ale teď vážně – Foo Fighters dokázali touto sedmiminutovou bezprostřední reakcí dokonale sestřelit všechny pisálky, kteří v honbě za senzací a bez jakéhokoliv ověření faktů vypustili do světa další ze škvárů. Co na tom, že jejich výtvory během prvních chvil značně potrápily nervy mnoha příznivců (tyto důsledky přeci nejsou podstatné, že ne?) ..

Díky chlapi, kromě trollingu posunutého na další level jste svým dílkem zároveň uštědřili pořádnou facku správným směrem. Užívejte si zaslouženou pauzu!

Jednoznačný vzkaz Foo Fighters všem pochybovačům: "Nerozcházíme se, ani nikdo nemíří na sólovou dráhu!"

Líbilo se? Nezapomeňte náš článek nasdílet! 😉


O autorovi

, zaměstnaný neumělec, už od útlého věku příznivec rockové muziky. Dlouho jsou jeho favority britští Queen, i díky kterým se později seznamuje s Foo Fighters – a postupně jim propadá. V diskuzích a na sociálních sítích jej naleznete pod přezdívkou letha.Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Nahoru ↑