Podpořte prosím sbírku Lékařů bez hranic

Novinky Foo Fighters v Saturday Night Live (16. 12. 2017)

Publikováno 18. 12. 2017 | 23:21 | Tomáš Hajduk

0

VIDEO: Sváteční Foo’s nadělovali v SNL velkolepé medley

AKTUALIZOVÁNO Poslední epizoda komediální late show Saturday Night Live v tomto roce hrála tak trochu na jistotu. Zatímco spád moderátorských vsuvek i samotných skečů spolehlivě jistil temperamentní herec Kevin Hart, hudební složka se opírala o energii a momenty překvapení v režii Foo Fighters.

Ještě před tím, než kapela naplno připomněla fakt blížících se svátků hojnosti a štědrosti, určitě nepohrdla možností zmínit své poslední řadové album Concrete and Gold. Bohatě nazdobené newyorské studio televizní stanice NBC proto nejprve opanovala syrová The Sky Is a Neighborhood, samozřejmě za už tradiční doprovodné asistence od vokalistek Alex Lilly, Samanthy Sidley a Wendy Wang.

Nic překvapujícího, dalo se určitě říci. Ovšem jen do začátku Foo’s přiděleného, druhého bloku.

Že je něco “jinak” v něm hned naznačila změna úborů jednotlivých členů – Dave Grohl, toho času hrající úvodní tóny Everlong, vyměnil obvyklou košili za rudý pletený svetr se soby a pozadu očividně nezůstali ani jeho parťáci, kteří kromě obdobného kusu oděvu sáhli třeba i po výrazných santovských čepicích (Chris a Rami) či vzdušné, stylové vestičce (Taylor).

Přesně v momentě, kdy fanoušek v písni očekával mohutný nástup všech nástrojů, však Foo Fighters ze svého největšího hitu přepnuli do sobě vlastní verze Christmas (Baby Please Come Home), skladby původně natočené zpěvačkou Darlene Love v šedesátých letech minulého století. Její nezaměnitelné party si znovu rovným dílem podělily dámy v pozadí, zatímco zbytek kapely se naplno oddával vzájemné souhře.

Závěrem nabídnutého medley pak po ještě jednom přechodu zněl i motiv Linus and Lucy z vánočního speciálu animované verze komiksu Peanuts – A Charlie Brown Christmas. Na scénu se snášející sníh rozvířilo velkolepé finále plné kytarových vyhrávek, zároveň se mísících s tóny zvonů ohlašujících atmosféru nadcházejících dnů.

Tak tedy pohodové svátky, drazí Foo Fighters! Snad si po té obří koncertní porci uplynulých měsíců konečně užijete i chvilku tolik potřebného klidu 🙂

Promo k vystoupení Foo Fighters v pořadu Saturday Night Live (16. 12. 2017)

AKTUALIZOVÁNO (19. 12. 2017 23:10): Kromě vystoupení s Foo Fighters si Dave Grohl v posledním odvysílaném vydání Saturday Night Live zahrál i epizodní roli v jednom ze skečů, který se však z časových důvodů nakonec neobjevil v živém přenosu. Celou scénku se zaujatě naslouchajícím “vlčím strážcem” si můžete pustit na YouTube.

Dave Grohl jako "vlčí strážce" v Saturday Night Live (16. 12. 2017)

 

Foto: NBC/Saturday Night Live, Repro Foo Fighters Czech & Slovak Fans

Líbilo se? Nezapomeňte náš článek nasdílet! 😉


O autorovi

, zaměstnaný neumělec, už od útlého věku příznivec rockové muziky. Dlouho jsou jeho favority britští Queen, i díky kterým se později seznamuje s Foo Fighters – a postupně jim propadá. V diskuzích a na sociálních sítích jej naleznete pod přezdívkou letha.Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Nahoru ↑