Podpořte prosím sbírku Lékařů bez hranic

Publikováno 21. 8. 2014 | 23:38 | Tomáš Hajduk

VIDEO: Trailer k Sonic Highways obsahuje i část nové písně

Foo Fighters ve spolupráci s HBO uveřejnili oficiální trailer ke své dokumentární minisérii, jež se na americké obrazovky dostane v polovině října.

Přibližně tří a půl minutová upoutávka zobrazuje části rozhovorů s hudebními hvězdami, jakými jsou například Dolly Parton, Slash, Clive Davis, LL Cool J, Macklemore, Willie Nelson, Steve Albini, Ian MacKaye z post-hardcorových Fugazi nebo Rick Nielsen z Cheap Trick, nechybí však ani takříkajíc “mimooborové” tváře zastoupené třeba samotným prezidentem Spojených států, Barrackem Obamou.

“Opravdu věřím tomu, že prostředí, ve kterém píšete nebo nahráváte album, ovlivňuje hudební výsledek,” hlásí Dave Grohl hned v prvních sekundách klipu a znovu tím odkazuje na způsob, jehož se Foo Fighters drželi během příprav svého nového alba a který dokument ve svých osmi dílech podrobně sleduje. Jak jsme už psali, kapela postupně navštívila Chicago, Austin, Nashville, Los Angeles, Seattle, New Orleans, Washington DC a New York, kde v tamějších nahrávacích studiích natočila s místními hudebními hosty vždy po jedné skladbě.

Část první z celkem osmi písní, které nám Foo Fighters na své další řadovce odtajní v listopadu, ostatně odhaluje i samotný hudební podkres čerstvého traileru – konkrétně se můžeme zaposlouchat do tónů Something From Nothing, hned úvodní skladby nové placky, jejíž “spolupachatelem” se dle velmi zajímavých záběrů ze studia zdá býti i už jmenovaný Rick Nielsen.

Celý trailer k Sonic Highways si můžete pustit výše, samozřejmě včetně českých titulků.

P.S.: Informace o možném uvedení série v Česku a na Slovensku pro vás zjišťujeme, podrobnosti přineseme nejpozději začátkem září.

Líbilo se? Nezapomeňte náš článek nasdílet! 😉


O autorovi

, zaměstnaný neumělec, už od útlého věku příznivec rockové muziky. Dlouho jsou jeho favority britští Queen, i díky kterým se později seznamuje s Foo Fighters – a postupně jim propadá. V diskuzích a na sociálních sítích jej naleznete pod přezdívkou letha.Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Nahoru ↑