Podpořte prosím sbírku Lékařů bez hranic

Publikováno 2. 9. 2017 | 00:54 | Tomáš Hajduk

VIDEO: Tváře Foo’s o úmrtí Chrise Cornella a Chestera Benningtona

V rozhovoru, který Dave Grohl s Taylorem Hawkinsem před pár dny poskytli moderátorům novozélandské rádiové stanice The Rock, došlo i na jedno vážné téma – dva měsíce od sebe vzdálené sebevraždy Chrise Cornella a Chestera Benningtona.

“Když dojde na někoho, jako byli Chris nebo Chester, uvědomíte si, že deprese je chorobou,” zauvažoval v diskuzi s moderátory Dave. “Každý si jí prochází tak trochu po svém a ačkoliv můžu jenom těžko hovořit za ostatní a jejich rozpoložení, nejtěžší je určitě ztratit přítele. Okamžitě myslím na jejich rodiny, spoluhráče.. Protože absolvovat něco, jako je sebevražda, to v žádném případě není o krátkém oklepání se,” dodal, s myšlenkami dost možná mířícími až za svým někdejším přítelem z Nirvany.

Dave Grohl s Chrisem Cornellem   Dave Grohl a Chester Bennington

Na adresu Cornella poté Grohl ještě neváhal připomenout, jak moc obdivuhodnou postavou vlastně byl: “Jeden z nejmilejších a tak moc talentovaných lidí, který toho měl tolik co nabídnout.. Dozvědět se, že už není, to byl vážně opravdový šok. Mám za to, že své duševní zdraví a případnou depresi by lidé opravdu neměli podceňovat. Téma je často až stigmatem, což není zrovna dvakrát šťastné. Staráte se o sebe ve všech ostatních směrech a podle mne je velmi důležité, abyste na sebe hleděli i v této oblasti. Není to jednoduché, život je těžký..”

Názoru svého kolegy z Foo Fighters v tu chvíli přikyvoval také Taylor Hawkins, jenž hodlal úvahu ještě o něco rozvinout: “Všichni okolo si myslí, jak dokonale nemáte všechno srovnané. Vám ale ta situace názorně ukáže, že opravdu nezáleží na tom, kolik máte peněz na účtě, hitů na svém profilu na YouTube nebo čehokoliv dalšího z těchto nesmyslů. Pokud se necítíte dobře, všechno rázem letí z okna.”

Taylor Hawkins s Chrisem Cornellem

“Neslyšet Chrise Cornella natočit další z jeho alb, to je můj sobecký výklad celé věci, za nímž se ale zároveň ukrývá mnohem větší bolest. Sotva jsem ho potkal, ale přesto věděl, že byl skvělý. Podobně jsem nikdy nepoznal ani Chestera,” dotkl se i Hawk obou postav, nad jejichž úmrtím kulturní svět dosud nepřestává kroutit hlavou. “Cornellovy nahrávky jsme milovali. Jedna z prvních věcí, které jsme si s Davem zajamovali, byly riffy Soundgarden. Vzpomínám i na přípravy Nothing Left to Loose, během nichž nastala příležitost setkat se s jedním z jejich techniků a producentů. Díky němu jsme je poslouchali zase a znovu. Byli pro nás velkou inspirací a Chris.. To byl prostě mistr.”

“Ztráta je to veliká, ale jak upozornil Dave – jde o skutečnou záležitost. Dávejte na sebe pozor a pokud vám připadá, že to jde s někým z kopce, ohlídejte jej,” zdůraznil bubeník výstižně na závěr.


Reakce manželky Chrise Cornella na speciální polep bicích, se kterým Taylor Hawkins odehrál vystoupení
Foo Fighters v japonském Soulu.

 

Foto: Repro Foo Fighters Czech & Slovak Fans, Serena Bennington/PinterestAlternativeNation.net

Líbilo se? Nezapomeňte náš článek nasdílet! 😉


O autorovi

, zaměstnaný neumělec, už od útlého věku příznivec rockové muziky. Dlouho jsou jeho favority britští Queen, i díky kterým se později seznamuje s Foo Fighters – a postupně jim propadá. V diskuzích a na sociálních sítích jej naleznete pod přezdívkou letha.Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Nahoru ↑