Podpořte prosím sbírku Lékařů bez hranic

Novinky Taylor Hawkins vydal KOTA, své první zcela sólové album

Publikováno 11. 11. 2016 | 10:56 | Tomáš Hajduk

0

Vychází KOTA, sólový počin bubeníka Foo Fighters

Foo Fighters sice počátkem března vtipným klipem dementovali zvěsti o svém rozpadu a ujistili, že nikdo nemíří na sólovou dráhu, neznamená to však, že by snad členové kapely zcela upustili od vydávání vlastní tvorby. Ta nejčerstvější z dílny Taylora Hawkinse přichází právě dnes.

Šest skladeb zahrnující extended play album se nám už před pár dny představilo rozhýbanou titulní Range Rover Bitch a podobné tempo zdobí i zbytek přibližně dvacetiminutové stopáže. Kromě svých vokálů, jednoznačně dominujících bicích a kytarových riffů, se Hawkins hlavní party nebojí místy svěřit také basové kytaře (Southern Belles) či klavíru – některé pasáže v Rudy jako by opravdu vypadly z pera Queen, kteří ostatně byli už při oznámení nové placky zmiňováni (spolu s Blur a The Kinks) jakožto bubeníkova inspirace při skládání desky.

KOTA, nové sólové EP Taylora HawkinseTaylor Hawkins – KOTA EP

Potvrzený tracklist:
1. Range Rover Bitch (2:49)
2. Bob Quit His Job (2:46)
3. Southern Belles (2:49)
4. Rudy (3:59)
5. Tokyo No No (3:09)
6. I’ve Got Some Not Being Around You To Do Today (3:54)

 

 

 

Když už je řeč o samotné přípravě alba, sluší se zmínit, že označit KOTA termínem “čistokrevná sólovka” je více než nasnadě. Vyjma segmentů, na kterých přiložilo ruku k dílu několik stále ještě neupřesněných hostí, se Hawkins totiž postaral o veškeré kroky s přípravou EP spojenými – slova si sám napsal, instrumenty a vokály sám připojil.

Precizně vybroušený mix melodií a nálad působí uceleným a líbivým dojmem, až člověka se skončením poslední I’ve Got Some Not Being Around You To Do Today trochu zamrzí, že co do rozsahu placky jde ze strany Taylora opravdu jen o stručné oťukávání samostatných uměleckých vod. Ale kdo ví, třeba se z KOTA nakonec stane odrazový můstek i pro počiny obsáhlejší. Všestrannému sympaťákovi z Foo Fighters by rozhodně slušely.

Kam pro KOTA EP?

Album na streamingových službách (Spotify, Deezer, Apple Music)
Předplacené služby pro poslech muziky jsou spolehlivým směrem – Taylorova sólovka je na největších serverech již k dispozici (vyjma Hudby Google Play, kde se tak nejspíše stane o něco později).

Album v elektronické podobě (iTunes, oficiální e-shop)
EP ve formátu M4A momentálně nabízí služba iTunes, kde jej lze získat za 5.94 eur, tj. přibližně 161 českých korun.  Alternativou je pak přímo oficiální obchod Taylora Hawkinse, kde vás základní verze alba v MP3 nebo WAV bude stát zhruba 120 korun/4.50 eur.

Album na CD nebo LP (oficiální e-shop)
KOTA ve formě CD prozatím není k dispozici. Vinyl je sehnatelný opět v rovině Hawkova oficiálního obchodu, a to pouze v balíčku se samolepkou + případně tričkem. Nejlevnější set LP a samolepky vychází včetně poštovného do ČR/SR na 635 korun/23.50 eur.

 

Foto: Taylor Hawkins

Líbilo se? Nezapomeňte náš článek nasdílet! ;)


O autorovi

, zaměstnaný neumělec, už od útlého věku příznivec rockové muziky. Dlouho jsou jeho favority britští Queen, i díky kterým se později seznamuje s Foo Fighters – a postupně jim propadá. V diskuzích a na sociálních sítích jej naleznete pod přezdívkou letha.Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Nahoru ↑