Podpořte prosím sbírku Lékařů bez hranic

Novinky Zac Brown Band v nashvillském studiu s Davem Grohlem

Publikováno 10. 12. 2013 | 11:45 | Tomáš Hajduk

0

Vychází společné album Davea se Zac Brown Band

Zprvu se kooperace Davea Grohla s country-folkovou skupinou Zac Brown Band tvářila jen jako účinná spolupráce na úrovni produkce. Konečným výsledkem je však  společná nahrávka The Grohl Sessions, která už dnes míří do obchodů.

Přebal alba The Grohl Sessions Vol. 1

Maxisingl, pro který Grohl kromě produkčních prací z části obstaral i party na bicí, obsahuje celkem čtyři písně – kromě nedávno naživo představené Day for the Dead dále nabízí originální skladby All Right a Let It Rain, doplněné o cover verzi The Muse od bluesových Wood Brothers.

“Tahle parta je schopná natočit prakticky cokoliv. Každej z nich je tak moc schopnej, že se navzájem motivují, aby z toho nakonec byl ještě větší nářez,” popsal frontman Foo Fighters na adresu svých nových hudebních partnerů. A ti komplimenty obratem vrátili. “Přišli jsme za Davem s tím, že chceme natočit pár songů na pásku a bez počítačů, zajímalo nás co si o tom myslí. Byl jsem přesvědčenej, že to je přesně to, co chci uskutečnit. Cítil jsem, že cokoliv Dave kdy udělal bylo prostě skvělý. Je to hudební génius,” popsal nápad Zack Brown, hlavní postava americké formace.

Jak se první Extended Play titul z nashvillského Southern Ground Studia vyvedl, se můžeme přesvědčit už dnes – titul lze zakoupit na iTunes, co nejdříve by měl být k dispozici i na Google Play. The Grohl Sessions Vol. 1 je, jak už název naznačuje, první ze dvou plánovaných titulů, ten druhý se k posluchačům dostane během příštího roku (společně s dokumentem a vydáním na fyzických nosičích).Líbilo se? Nezapomeňte náš článek nasdílet! 😉


O autorovi

, zaměstnaný neumělec, už od útlého věku příznivec rockové muziky. Dlouho jsou jeho favority britští Queen, i díky kterým se později seznamuje s Foo Fighters – a postupně jim propadá. V diskuzích a na sociálních sítích jej naleznete pod přezdívkou letha.Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Nahoru ↑