Podpořte prosím sbírku Lékařů bez hranic

Novinky Vystoupení Foo Fighters v Barceloně (16. 9. 2017)

Publikováno 19. 9. 2017 | 17:09 | Tomáš Hajduk

0

Vydání nové desky Foo’s zaobalili mezi dva utajené koncerty

V době, kdy první fanoušci Foo Fighters uchopili do rukou další řadové album Concrete and Gold, kapela samotná se v žádném případě nevěnovala odpočinkovým aktivitám.

Už den před oficiálním vypuštěním svého dalšího počinu do světa, ve čtvrtek 14. září, absolvovali Foo’s ve švédském Stockholmu celou řadu propagačních aktivit a rozhovorů (psali jsme tady, záznam z talkshow SKAVLAN níže). Ve večerních hodinách na ně následně navázalo i speciální vystoupení, “na tajňačku” organizované streamovací službou Spotify. Cílovou lokací, kam se na základě pozvánky mohli mimo jiné podívat i ti nejvěrnější posluchači Foo Fighters z hudební aplikace, se po oznámení jen několik hodin před začátkem show stalo soukromé divadlo Vasateatern.

+ Setlist koncertu ve Stockholmu (14. 9. 2017)

Monkey Wrench
Learn to Fly
White Limo
Arlandria
La Dee Da
The Pretender
Big Me
Run
My Hero
Cold Day in the Sun
Congregation
Walk
The Line
These Days
Rope
The Sky Is a Neighborhood
Sunday Rain
All My Life
Dirty Water
Times Like These
Breakout
Best of You
Let There Be Rock (+ Pelle Almqvist, předělávka písně AC/DC)

Skupina přítomným nabídla ultimátní set třiadvaceti písní, a to rovnou včetně pětice ze své novinkové placky – postupně zněly La Dee Da, naživo vůbec poprvé The Line, The Sky Is a Neighborhood, Sunday Rain a Dirty Water. Jako speciální host se na úplný závěr dlouhého programu představil Pelle Almqvist, zpěvák a ústřední postava švédské rockové sestavy The Hives, který si po boku Foo’s vychutnal čím dál tím častěji nasazovanou cover verzi hitu AC/DC – Let There Be Rock.

Foo Fighters @ Vasateatern, Stockholm, SWE (14. 9. 2017)

Sestřih skladeb / Best of You / Let There Be Rock (+Pelle Almqvist)

Dave Grohl ještě před příchodem “Howlin’ Pelleho” na místní scénu zavzpomínal na téměř patnáct let starou halloweenskou párty Foo Fighters v New Yorku, kde se celá kapela převlékla právě za členy The Hives a předvedla jeden z jejích hitů Hate to Say I Told You So (video zde). “Tenhle člověk odsud shodou náhod přímo pochází, takže je o to milejší se s ním po letech zase potkat. Napadlo mne, že bychom si spolu dnes měli střihnout skladbu, kterou jsme společně ještě nikdy nehráli. Pro účely téhle show ale určitě dává smysl,” rozpovídal se, načež na kytaru zabrnkal první tóny Stairway to Heaven od Led Zeppelin. “Tenhle kousek jsem si chtěl vždycky zazpívat,” načal vzápětí větu, aby ale hned dodal: “Není to ale ta správná píseň.”

Co na tom, že se nakonec vůbec nedostalo na stálice jako This Is a Call nebo Everlong, nálepku velkolepého finále si předělávka z australské dílny “střídavě-stejnosměrného proudu” obhájila s klidem.

‘The Sky Is a Neighborhood’ ve švédsko-norské televizní talkshow SKAVLAN

V Barceloně zněl i zástupce EP Saint Cecilia

Velice podobných parametrů jako neohlášená zastávka ve Švédsku se o dva dny později dočkala také akce v barcelonském koncertním sále BARTS, a to jak co do délky (tříhodinový nášup), tak i počtem odehraných písní (pětadvacet) a z toho čerstvých novinek (totožná stockholmská pětice). Zhruba tisícovka diváků, z části výherci soutěže rádiové stanice M80 (psali jsme), si navíc užila i poměrně překvapivý úvod a návrat Foo Fighters ke kořenům při I’ll Stick Around, těsně před koncem s tentokrát neopomenutou Everlong došlo – poprvé od únorového vystoupení ve Frome – i na oprášení Sean, dvojky z volně dostupného EP Saint Cecilia.

+ Setlist koncertu v Barceloně (16. 9. 2017)

I’ll Stick Around
All My Life
Learn to Fly
The Sky Is a Neighborhood
La Dee Da
The Pretender
These Days
Rope
Cold Day in the Sun
Congregation
Walk
Dirty Water
My Hero
Skin and Bones
The Line
Sunday Rain
Monkey Wrench
Times Like These
Breakout
This Is a Call
Big Me
Run
Best of You
Sean
Everlong

Foo Fighters @ BARTS, Barcelona, SPA (16. 9. 2017)

I’ll Stick Around / All My Life / These Days / Walk / The Line
Sunday Rain / Monkey Wrench / Run / Everlong

Comeback k všem dobře známému koncertnímu programu si kapela naordinuje už dnes večer v Londýně. Beznadějně vyprodaná O2 arena se už dozajista nemůže dočkat, jaké specialitky si pro ně Foo Fighters po deseti letech od posledního tamějšího setkání nachystali – dojde snad znovu na někoho z QueenKaki King či Serje Tankiana?

 

Foto: Xavier Mercade/El País, Therés Stephansdotter Björk/DeMorgen.be, isanybom/Instagram

Líbilo se? Nezapomeňte náš článek nasdílet! 😉


O autorovi

, zaměstnaný neumělec, už od útlého věku příznivec rockové muziky. Dlouho jsou jeho favority britští Queen, i díky kterým se později seznamuje s Foo Fighters – a postupně jim propadá. V diskuzích a na sociálních sítích jej naleznete pod přezdívkou letha.Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Nahoru ↑