Podpořte nezávislý Deník N

Novinky Dave Grohl se svou matkou Virginií na přebalu její nové knihy

Publikováno 29. 3. 2017 | 22:28 | Tomáš Hajduk

0

Z kolébky na pódia. Kniha Grohlovy maminky vyjde v dubnu

AKTUALIZOVÁNO Nejen frontman Foo Fighters si v nadcházejících měsících užije mimořádně zaplněného kalendáře. Obdobně bohatý program totiž čeká také matku Davea Grohla, která už 18. dubna představí světu svou knihu From Cradle to Stage: Stories from the Mothers Who Rocked and Raised Rock Stars.

“Ačkoliv měla celá Grohlovic rodina vždy blízko k hudbě (ať už tomu tak bylo třeba při vyjížďkách autem, kdy jim to společně ladilo při písničkách Motownu nebo Davida Bowieho), Virginie nikdy ani nepomyslela na to, že by se Dave mohl stát muzikantem nebo snad rockerem první kategorie. Když jej však později poprvé viděla vystupovat před tisícovkami nadšených fanoušků, došlo jí, jak moc má sobě nakloněnou cestu plnou úspěchů a slávy,” odhaluje oficiální popis nové publikace. “Jakmile pak pozorovala Daveovu stopající hvězdu, často přemýšlela nad matkami, které své syny a dcery taktéž svěřily kolotoči jejich hvězdných kariér. Byly rovněž zaskočeny a překvapeny poté, co se z jejich dětí začala rodit nová generace slavných postav hudebního světa? Měly stejné obavy o živobytí a blahobyt v průmyslu prolezlém drogami a dalšími hrozbami? Povzbuzovaly dětské vášně navzdory malé šanci na úspěch nebo se je rovnou pokoušely odrazovat od jejich snů? Připomínaly jim, ať si zabalí teplé oblečení, když mířily na koncertní šňůru?”

Snímek z nové knihy Virginie Hanlon Grohl

Jak je patrné z otázek výše, titul Virginie Hanlon Grohl (v češtině přeložitelný do názvu ‘Z kolébky na pódium: Příběhy od matek, co válely a vychovaly rockové hvězdy’) se neopírá jen o rodinné historky a momenty spojené s výchovou jejího budoucího rockera. Listy celkem 240 stránkové publikace zaplnily i příběhy od celé řady dalších tváří, jež mají jedno společné – jsou taktéž hrdými matkami hudebních stálic. Ve formě odpovědí na otázky paní Grohlové se tak dostává ke slovu kupříkladu i Verna Griffin (máma Dr. Drea), Marianne Stipe (Michael Stipe), Janis Winehouse (Amy Winehouse), Patsy Noah (Adam Levine), Donna Haim (sestry ze skupiny Haim) nebo Hester Diamond (Mike D).

Svou ruku k dílu připojil také Dave Grohl samotný, který knihu rozšířil o zajisté srdečnou předmluvu (její část si můžete přečíst v boxu níže).

Snímek z nové knihy Virginie Hanlon Grohl

Publikace, mimo jiné obsahující i spoustu unikátních rodinných snímků z Daveova dětství, se v první vlně podívá na pulty obchodů anglicky mluvících zemí – od 18. dubna bude k dostání ve Spojených státech, v Kanadě, Velké Británii, Austrálii a na Novém Zélandu. Jen o čtyři dny poté, 22. dubna, se Virginie i s Davem Grohlem objeví na losangeleském LA Times Festival of Books, kde o publikaci a v ní obsažených historkách pohovoří také naživo.

Část předmluvy Davea Grohla uveřejněná na sociálních sítích

” … Avšak láska je nade nade všechny biologické informace. Něco, co se vymyká vědě nebo jakýkoliv úsudkům. Za to, že se mi jí dostalo, jsem neskonale šťastný. Je dost možná nejurčujícím faktorem života kohokoliv z nás. Rozhodně umělcova největší můza. Žádná láska nikdy nedosáhne roviny lásky mateřské – té nejlepší písně života. Všichni jsme zavázáni ženám, které nám umožnily naší existenci. Neboť bez nich by žádná hudba nebyla.” – Dave Grohl

Co se týče dostupnosti tištěné podoby pro český a slovenský trh, v originálním znění lze From Cradle to Stage objednat přes americkou verzi obchodu Amazon, kde vás fyzická kopie včetně poštovného vyjde přibližně na 650 korun, respektive 24.5 eur. Jako ještě zajímavější alternativu lze pak zmínit nabídku obchodu Nejlevnejsi-knihy.cz, kde se momentální cenovka pohybuje na 566 korunách/21 eurech. Kniha přímo v českém nebo slovenském jazyce se podle všeho prozatím nechystá – pokud se v tomto ohledu cokoliv změní, samozřejmě budete zavčasu informováni.

Přebal nové knihy Virginie Hanlon Grohl

AKTUALIZOVÁNO (3. 4. 2017 14:30): Doplněna část předmluvy Davea Grohla, kterou na sociálních sítích sdílely profily Foo Fighters.

AKTUALIZOVÁNO (21. 4. 2017 8:30): Pokud pro Vás není překážkou anglicky psaný text, knihu v originálním jazyce si můžete už za pár dní pořídit v českém e-shopu Nejlevnejsi-knihy.cz. K předpokládanému naskladnění a zahájení prodeje by mělo dojít v průběhu posledního dubnového týdne, objednávat lze i s doručením na Slovensko.

AKTUALIZOVÁNO (26. 4. 2017 7:35): Spolu se zahájením prodeje knihy ve Spojených státech bylo uvolněno promo video, ve kterém jsme svědky krátkého dialogu mezi Davem Grohlem a jeho maminkou. Že by podle průběhu hraného rozhovoru Dave z některých uveřejněných fotografií zrovna dvakrát skákal radostí, to asi příliš nehrozí 🙂

 

Foto: From Cradle to Stage

Líbilo se? Nezapomeňte náš článek nasdílet 😉


O autorovi

, zaměstnaný neumělec, už od útlého věku příznivec rockové muziky. Dlouho jsou jeho favority britští Queen, i díky kterým se později seznamuje s Foo Fighters – a postupně jim propadá. V diskuzích a na sociálních sítích jej naleznete pod přezdívkou letha.Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Za účelem omezení spamu používá tento web Akismet. Jak je nakládáno s Vašimi komentáři zjistíte na tomto odkazu.

Nahoru ↑