Podpořte prosím sbírku Lékařů bez hranic

Novinky Foo Fighters během vystoupení na festivalu Bottlerock Napa (28. 5. 2017)

Publikováno 29. 5. 2017 | 08:00 | Tomáš Hajduk

0

Turné začíná. Foo Fighters hráli na festivalu BottleRock

AKTUALIZOVÁNO V noci z neděle na pondělí Foo Fighters poprvé nakoukli do svého koncertního diáře a vystoupením na festivalu BottleRock Napa oficiálně zahájili své letošní turné.

Koncert na území jedné z nejproslulejších vinařských oblastí světa zůstává i nadále osamocenou příležitostí pro Spojené státy, další zastávka v polovině června (Reykjavík) poté nakousne putování kapely po Evropě. Vzhledem k tomu, že pořadatelé akce už před několika dny potvrdili, že z hudební události nebudou šířit žádný přímý přenos, spolehnout se můžeme až na momentky zachycené přítomnými.

Festivalový průlet tvorbou bez novinek

Foo’s na scénu vystoupali krátce po páté hodině ráno našeho času a bez širších komentářů divákům předvedli celkem devatenáct skladeb. Mezi hranými hity se oproti původním plánům (viz ukořistěný setlist níže, kde nechybí The Sky Is a Neighborhood) neobjevil ani náznak nového materiálu. Tedy neobjevil.. Menší, ale o to slibnější zmínka pro dny budoucí přeci jen zazněla z úst Davea Grohla: “Kdo ví? Třeba už máme nové album Foo Fighters hotové, jenom o tom nikdo nevíte,” pozlobil fanoušky.

Foo Fighters během vystoupení na festivalu Bottlerock Napa (28. 5. 2017)  Plánovaný setlist Foo Fighters pro vystoupení na festivalu Bottlerock (28. 5. 2017)

Takové překvapení si rádi necháme líbit, ovšem z pohledu předložených písní nakonec mohla netradičně působit tak maximálně výjimečně hraná Skin and Bones, volba pomalejší verze Big Me či neobvyklá vsuvka v písni Arlandria (Dave zapěl kousek 867-5309/Jenny, v originále od Tommyho Tutoneho).  Co do tempa to ale byly jediné opravdu klidnější chvilky – pravděpodobně vzhledem k časovým limitům přiděleného segmentu formaci jiný přístup asi ani nezbýval.

Foo Fighters @ BottleRock Napa, Napa (28. 5. 2017)

All My Life / The Pretender / My Hero / Walk / Everlong

“Už je to nějaká doba, co jsme nehráli, takže jsme zpočátku byli docela nervózní. Ale s vámi .. s vámi to dneska byl ten nejlepší scénář pro náš comeback,” poděkoval Grohl vyprodanému areálu před závěrečnou Everlong. Tyto chvilky si zcela jistě užila i frontmanova manželka Jordyn, které malou chvilku předtím celé hlediště sborově popřálo všechno nejlepší k narozeninám.

+ Potvrzený setlist

All My Life
Times Like These
White Limo
Learn to Fly
Something From Nothing
The Pretender
Big Me (pomalá verze)
My Hero
Another One Bites the Dust (část písně od Queen)
Cold Day in the Sun
Congregation
Walk
These Days
Arlandria (s částí ‘867-5309/Jenny’ od Tommyho Tutoneho)
Rope
Skin and Bones
Monkey Wrench
Best of You
Everlong

Definitivní “klid rockových zbraní” měl sice nastat až s posledními tóny druhého singlu z The Colour and the Shape, proti ale byli značně úzkoprsí organizátoři akce. Jakmile totiž odbila desátá večerní a v platnost vzešel noční klid, Foo’s se rázem ocitli bez elektrické energie a velké finále tak opět připadlo hlasivkám přítomných. Hodně zvláštní rozhodnutí, avšak v kontextu povedeného koncertu jen jediná menší kaňka.

 


Vystoupení Foo Fighters v Napa přenášela na Facebooku fanynka Karen.

Jakožto hlavní hvězdy celého třídenního podniku se Dave a jeho družina představili až na úplný závěr plánovaného programu. Tečku v podobě Foo Fighters si tedy návštěvníci vychutnali teprve po všech dalších zpestřeních, mezi kterými lze zmínit třeba jména jako Macklemore & Ryan Lewis, Maroon 5 nebo Tom Petty & The Heartbreakers. V roli sólového interpreta se přihlásil o slovo také Chris Shiflett – své aktuální album West Coast Town nabídl zájemcům během soboty, a to rovnou na dvou scénách.

Plakát umělce zoltrona k vystoupení Foo Fighters na Bottlerock Napa

AKTUALIZOVÁNO
(29. 5. 2017 13:35):
Doplněn plánovaný setlist, zmínka o novém albu + klip.
(29. 5. 2017 22:10): Připojeny fotografie, klipy a informace o závěrečném vypnutí proudu organizátory.

 

Foto: Eric Weingrad/Instagram, Scott Strazzante/The Chronicle, Kevin Johnson/Instagram, Jennifer Broemeling/Instagram, The YumYum Foodie/Instagram, Layla Azimi/Instagram, Andy Pickett/Twitter

Líbilo se? Nezapomeňte náš článek nasdílet! ;)


O autorovi

, zaměstnaný neumělec, už od útlého věku příznivec rockové muziky. Dlouho jsou jeho favority britští Queen, i díky kterým se později seznamuje s Foo Fighters – a postupně jim propadá. V diskuzích a na sociálních sítích jej naleznete pod přezdívkou letha.Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Nahoru ↑